Facebook
Napisz do nas

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

WYSZUKAJ PRODUKT

Infolinia

baner doradca 011

DOBIERZ OLEJ

katalog_oleju

Poradnik LIQUI MOLY pomoże Ci wybrać właściwy olej dla Twojego silnika!

 

POBIERZ KATALOG

katalog

CeraTec maĹ‚eOd ponad pół wieku olej silnikowy zawiera dodatki. Proste mineralne oleje silnikowe zawierają około 15% dodatków. Nowoczesne oleje silnikowe do najbardziej wydajnych silników współczesnych samochodów zawierają do 25 % dodatków. Bez dodatków olej silnikowy nie był by w stanie wykonywać swoich zadań.

 

 

 

Zastosowanie innych dodatków może przynieść wiele korzyści.

 

Ochrona i oszczędność paliwa: każdy silnik podlega zużyciu kilometr po kilometrze, dzieje się tak ze względu na części, które podlegają tarciu. W oleju silnikowym znaleźć można drobne cząsteczki stałe, które zwiększają tarcie, ponadto powierzchnia części silnika oglądana pod mikroskopem jest bardzo porowata. To wszystko przyczynia się do skrócenia długości życia silnika. Możliwe jest stosowanie środka zapobiegawczego, który zmniejsza tarcie i tym samym zużycie. Produktem takim jest na przykład CeraTec firmy Liqui Moly, który zapewnia ceramiczną ochronę, zmniejsza zużycie paliwa oraz wydłuża żywotność silnika. Podobne właściwości posiada inny produkt jest to dodatek z dwusiarczkiem molibdenu oraz dodatek do oleju przekładniowego.

 

CeraTec duże

 

 

Zużycie oleju: Jeżeli Twój pojazd traci duże ilości oleju, przyczyną mogą być stare uszczelniacze lub uszczelki. Liqui Moly może pomóc w takiej sytuacji, wystarczy zastosować produkt Stop Wyciekom Oleju silnikowego. Dodatek ten regeneruje kruche uszczelniacze, przywracając ich elastyczność dzięki temu zużycie oleju się zmniejsza. Po wlaniu tego produktu do silnika potrzeba około 600 km aby środek zaczął prawidłowo działać. Podobny produkt występuje również do oleju silnikowego.

 

Verlust Stop

 

 

Zanieczyszczenie układu olejowego: Przez cały czas pracy w silniku gromadzi się sadza oraz popioły, jest to jeden z powodów dla którego regularnie wymieniamy olej. Cząstki te gromadzą się w układzie olejowym, w rowkach na pierścieniach tłokowych powodując utratę kompresji, w hydraulicznych regulatorach luzu zaworowego powodując głośną pracę silnika oraz usterkę samego regulatora, zanieczyszczenia mogą również utrudniać smarowanie turbosprężarki. Skutecznym rozwiązaniem jest regularne stosowanie dodatku Engine Flush. Należy wlać zawartość opakowania do starego oleju silnikowego, następnie uruchomić silnik i pozostawić pracujący na biegu jałowym przez około 10-15 min. Następnie należy wymienić filtr oraz olej na nowy.

 

schlamm spulung

 

 

Wiele zalet: Dodatki do oleju mogą zmniejszyć zużycie silnika nawet o 50%, zmniejszają zużycie paliwa, minimalizują ryzyko bardzo drogich napraw., zapewniają doskonałe smarowanie nawet przy najniższych temperaturach.