Facebook
Napisz do nas

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

WYSZUKAJ PRODUKT

Infolinia

baner doradca 011

DOBIERZ OLEJ

katalog_oleju

Poradnik LIQUI MOLY pomoże Ci wybrać właściwy olej dla Twojego silnika!

 

POBIERZ KATALOG

katalog

24032015 LIQUI MOLY wspiera edukacje przyszlych mechanikow samochodowychZaawansowana technicznie budowa współczesnych samochodów wymaga od mechaników stałego poszerzania wiedzy specjalistycznej. W parze z nią idzie obsługa coraz to bardziej złożonych urządzeń warsztatowych.

 

Pomimo dużych zmian w polskim systemie oświaty wśród szkół profilowanych wciąż dużą popularnością cieszą się technika samochodowe. Z myślą o ich uczniach organizowana jest Ogólnopolska Olimpiada Techniki Samochodowej. W tym roku odbywa się jej XVI edycja, w której jedną z głównych nagród jest urządzenie Jet Clean Tronic ufundowane przez firmę LIQUI MOLY Polska.

 

Tradycyjnie do I etapu przystąpiły wszystkie zainteresowane szkoły średnie o profilu samochodowym. W lutym do półfinału zakwalifikowało się 460 uczniów ze 162 szkół. W minioną sobotę, 21 marca br., w gmachu Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej stanęli oni przed rozwiązaniem testu teoretycznego. Pojawiły się w nim pytania m.in. z matematyki, fizyki, podstaw budowy maszyn oraz napraw i eksploatacji pojazdów. W ten sposób wyłoniono uczestników III etapu - 10 uczniów reprezentujących 8 szkół, którzy w finale zmierzą się z dwoma zadaniami praktycznymi.

 

LIQUI MOLY wspiera edukacje przyszlych mechanikow samochodowych

 

„Olimpiada odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, a finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe" - potwierdza Ryszard Polit, redaktor naczelny miesięcznika Auto Moto Serwis, który wraz z Wydawnictwami Łączności i Komunikacji organizuje tę olimpiadę - „Żaden z jej etapów nie mógłby odbyć się bez wsparcia partnerów i sponsorów, którym już dziś serdecznie dziękujemy".

 

W tym roku jednym ze sponsorów jest LIQUI MOLY. Firma oprócz wsparcia finansowego przekazała jako nagrodę główną urządzenie Jet Clean Tronic do czyszczenia systemu wtrysku paliwa zarówno w silnikach benzynowych, jak i wysokoprężnych. Jej wartość to ponad 18 tys. złotych.

 

„Zapewnienie młodzieży jak najlepszych warunków do edukacji będzie procentować już w niedalekiej przyszłości, dlatego chętnie wsparliśmy taką inicjatywę, jak Olimpiada Techniki Samochodowej" - mówi Piotr Kasprzak, prezes LIQUI MOLY Polska - „Oprócz samego urządzenia Jet Clean Tronic przekazujemy zapas niezbędnych płynów serwisowych oraz przeprowadzimy szkolenia z obsługi".