Facebook
Napisz do nas

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

WYSZUKAJ PRODUKT

Infolinia

baner doradca 011

DOBIERZ OLEJ

katalog_oleju

Poradnik LIQUI MOLY pomoże Ci wybrać właściwy olej dla Twojego silnika!

 

POBIERZ KATALOG

katalog

Hydraulika minWspomaganie układu kierowniczego i hydropneumatycznego w samochodach francuskich wymaga stosowania odpowiedniego oleju. Taki produkt dostępny jest w polskiej ofercie firmy LIQUI MOLY.

 

Według zaleceń grupy PSA (Citroen/Peugeot) w układach hydraulicznych produkowanych przez nią modeli samochodów osobowych powinien być stosowany olej hydrauliczny LDS. Jego odpowiednikiem w ofercie LIQUI MOLY jest "Płyn do układów wspomagania 2500" (nr katalogowy 3667).

 

Jest to w pełni syntetyczny olej dostępny w 1-litrowych opakowaniach. Taka objętość wystarcza na całkowitą wymianę w układzie wspomagania kierownicy. Więcej pomieści układ 3-generacji Hydroactive stosowany w zawieszeniach niektórych modeli Citroena, jak C5 czy C6.

 

"W ostatnim czasie dostrzegliśmy większe zainteresowanie warsztatów i serwisów olejami hydraulicznymi LDS przeznaczonymi do samochodów francuskich. Stąd nasza decyzja o wprowadzeniu takiego produktu do polskiej oferty LIQUI MOLY" - mówi Rafał Kobza, starszy specjalista ds. technicznych w firmie LIQUI MOLY Polska. "Olej ten ma doskonałą charakterystykę temperaturowo-lepkościową, która zapewnia optymalną płynność w bardzo niskich temperaturach otoczenia. Specjalne dodatki powstrzymują tendencje do pienienia podczas dużych obciążeń działających na zawieszenie".

 

Olej hydrauliczny powinien być wymieniany z częstotliwością podaną przez producenta samochodu. Jeśli nie mamy takiej wiedzy najlepiej zaproponować Klientowi jego wymianę na nowy. Tego typu produktów nie powinno się uzupełniać poprzez tzw. dolewkę. Znajdujący się w układzie olej może być mocno przepracowany, co równe jest utracie właściwości smarnych i ochronnych.

 

Jest to też dobry moment do założenia "Książki serwisowej LIQUI MOLY", do której wpiszemy m.in. datę wymiany i aktualny przebieg pojazdu. Można też skorzystać z pomocy "Katalogu doboru", który znajduje się na stronie www.liquimoly.pl.

 

Hydraulika w samochodach francuskich