Facebook
Napisz do nas

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

WYSZUKAJ PRODUKT

Infolinia

baner doradca 011

DOBIERZ OLEJ

katalog_oleju

Poradnik LIQUI MOLY pomoże Ci wybrać właściwy olej dla Twojego silnika!

 

POBIERZ KATALOG

katalog

Informacje Techniczne

Nowoczesny silnik wysokoprężny pokonuje bezawaryjnie pierwsze 100.000-150.000 kilometrów. Później zaczynają się problemy z głośniejszą pracą, dymieniem czy zwiększeniem zużycia paliwa.2666 M001770 2306 min

Dymienie z rury wydechowej i spadek osiągów silnika nie zawsze muszą być oznaką poważnej awarii. Przypadłości te bardzo często spowodowane są niewłaściwym doborem oleju silnikowego, jego słabą jakością lub nieterminową wymianą.2662 M008510 28931 min

1971 M001681 2039 minW silnikach zasilanych LPG, w których benzyna podawana jest bezpośrednio do komory spalania (min. FSI, TFSI, JTS, GDI, IDE) występuje problem przedwczesnego uszkadzania wtryskiwaczy benzynowych. Po prostu elementy te nie są dostosowane do pracy „na sucho” i często się zacierają.

Hydraulika minWspomaganie układu kierowniczego i hydropneumatycznego w samochodach francuskich wymaga stosowania odpowiedniego oleju. Taki produkt dostępny jest w polskiej ofercie firmy LIQUI MOLY.

2016.01.11 Jak poprawic lepkosc oleju w niskich temperaturach otoczeniaBezpowrotnie minęły czasy, kiedy olej silnikowy wymieniano dwa razy w roku. Są jednak sytuacje, gdy warto spytać kierowcę na czym aktualnie jeździ.

2016.01.08 02 Jak efektywnie przywrocic sprawnosc silnika dieslaPo zrównaniu cen oleju napędowego z benzyną, właściciele samochodów z Silnikami Diesla mogą jeszcze liczyć na oszczędności wynikające z mniejszego zużycia paliwa. Jednak wielu z nich to się nie udaje i to w dużej mierze przez własne, drobne zaniedbania.

2016.01.05 01 Wymiana plynu w chlodnicy w warsztacieKoniec roku to okres, w którym można zaobserwować wzmożoną sprzedaż detaliczną płynów do układów chłodzenia. Czy z jego wymianą poradzi sobie przeciętny kierowca?

art 2699Głównym zadaniem układu chłodzenia silnika samochodowego jest odprowadzenie nadmiaru ciepła powstającego podczas spalania mieszanki paliwowo - powietrznej. Gdy panują niskie temperatury część tego ciepła wykorzystuje się do ogrzewania wnętrza samochodu.

Male Motocykl pomiedzy sezonamiPóźna jesień nieuchronnie zapowiada koniec sezonu motocyklowego. Jednak zanim wstawimy go do garażu warto wykonać kilka czynności konserwująco-pielęgnacyjnych.

2015.08.26 01 Srodek do ochrony zaworow w silnikach zasilanych LPG nowosc LIQUI MOLY na polskim rynkuRelacja ceny paliwa LPG do benzyny skłania coraz większą liczbę kierowców do modyfikacji silników w swoich samochodach. Jednak konstrukcje jednostek napędowych nie zawsze wytrzymują takie zmiany.

2015.08.13 01 Nowoczeny silnik a zuzycie olejuW nieustannym pościgu za czystszymi spalinami i mniejszym zużyciem paliwa producenci samochodów robią krok do tyłu: nowoczesne konstrukcje znów zaczęły odczuwalnie spalać olej. Czy oznacza to, że kierowcy są skazani na częste zaglądanie pod maskę i jego dolewanie?

16072015 01 Jakie funkcje spelnia olej silnikowySmarowanie - prawie zawsze padnie taka odpowiedź, gdy spytamy kierowcę o rolę oleju silnikowego. Tak, to prawda, ale warto pamiętać, że dobrej jakości olej silnikowy spełnia również i inne, nie mniej ważne, funkcje.

18032015 Prosty sposob na filtr czastek stalych DPFDo Sejmu wpłynął projekt zmian w ustawie Prawo ochrony środowiska, który zakłada ograniczenie wjazdu do centrów miast pojazdów niespełniających norm emisji spalin.

Sonda

Liqui Moly wprowadziło do sprzedaży nowy typ sondy do czyszczenia filtrów cząstek stałych DPF / FAP, która jest wyposażona w pięć wymiennych końcówek (dysz). Sposób ich montażu na sondzie pozwala na przeprowadzenie czyszczenia nawet w bardzo trudno dostępnych miejscach. Co więcej, dysza jest ruchoma, a to zwiększa jej możliwości. Mniejsza średnica pozwala na łatwy dostęp do filtra cząstek stałych.

CeraTec maĹ‚eOd ponad pół wieku olej silnikowy zawiera dodatki. Proste mineralne oleje silnikowe zawierają około 15% dodatków. Nowoczesne oleje silnikowe do najbardziej wydajnych silników współczesnych samochodów zawierają do 25 % dodatków. Bez dodatków olej silnikowy nie był by w stanie wykonywać swoich zadań.

 

LM dodatki maĹ‚eDodatki stosowane są przy produkcji paliw, do olejów silnikowych czy też do olejów przekładniowych, stosuje się je także w płynach chłodzących. Każdy tankowany na stacji litr paliwa, każdy litr oleju wlewany do silnika podczas jego wymiany zawiera dodatki.

 

molibden small

PRO-LINE MOTOR VERSCHLEISS SCHUTZ. Dodatek do oleju z dwusiarczkiem molibdenu (MoS2) zapewnia stabilną pracę i niezawodność silnika.

24Czyszczenie układu dolotowego silnika wysokoprężnego bez demontażu. PRO-LINE ANSAUG REINIGER SYSTEM DIESEL.

przeplywomierz_prodLuftmassensor-Reiniger to profesjonalny środek, który usuwa typowe zanieczyszczenia z elementów grzejnych przepływomierza.

Pro-Line Kuhler Reiniger. W okresie letnim widok samochodu stojącego na poboczu w kłębach pary nikogo nie dziwi. Wysoka temperatura i wzmożony ruch stawia bardzo wysokie wymagania układowi chłodzenia.